EnglishTürkçe Ana Sayfa  

ETO C 1445-F
Fumigasyon & Anoksik Dezenfestasyon CihazıDEĞERLİ YAZMALAR VE TÜM TARİHİ ESERLERİ, ZARARLI HAŞERE VE ONLARIN YUMURTALARINDAN ARINDIRARAK ÖMÜRLERİNİ UZATMAK İÇİN

ETO C 1445-F

 

İnsanlık için büyük önem arzeden eski kitaplar, el yazması kitaplar ve dokümanların korunması, bizden sonraki nesillere aktarılması büyük önem arzeder.

Çevre sartlarının saglanmasının yanı sıra, kitaplar için büyük tehlike olusturan, böcekler, yumurtalar, lavralar ve asalakların temizlenmesi de önem arzeder. 

Böcek zararlarını yok etmek için güvenilir bir çözüm olarak ETO C-1445-F Fumigasyon & Anoksik Dezenfestasyon Cihazı geliştirilmiş olup son yıllara  kadar, Etilen Oksit Gazı bu is için kullanılırken, bu gazın kitaplara ve dokümanlara zaman içinde zarar verdigi düsüncesi farklı kullanıcılar da hasıl olusmustur. Eo gazı aynı zamanda çevre ve Kullanıcılar için de zararlıdır. Arastırmalar göstermistir ki, kitap ve dokümanlara zarar vermeyen en uygun inert gaz azottur. Bu nedenle, cihazda azot gazı kullanılmaktadır. Bilindigi gibi nefes aldıgımız havanın %78'i azotan ibaret olup,  Azot gazı, kokusuz, renksiz biçimdedir ve zehirli degildir.

Anoksik kabin, gelişim devrelerine bakmaksızın tüm böcekleri ekolojik ve zehirli atık bırakmadan yok eder. İşlem yüksek ısı ve zehirli kimyasal gazdan uzak olup proses sonrasında eserde zarar gözlenmez..

Cihaz içinde kıymetli eserlerin hasar görmeyecek şekilde yerleşimi sonrasında  yerleştirilen eserler kullanıcının belirlediği parametrelerde 7 ila 25 gün işleme maruz kalır.  Temizleme işlemiile kitap, gazete, basma yayın ..vb.  eserler içindeki tüm mantarlar kurtlar ve kitaba zararı dokunabilecek her türlü madde orada ölmektedir.

 


Bilgilendirme Formu


Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

İş Başvurusu

Online Başvuru, CV Kayıt