EnglishTürkçe Ana Sayfa  

TopiVac Medium
Hastabaşı Tip Topical Vakumlu O2/O3 Yıkamalı Yara Tedavi Cihazı T-NPWTTOPİVAC Medium Topical Vakumlu O2/O3 Yıkamalı Yara Tedavi Cihazı

TOPİVAC Medium Topical Vakumlu O2/O3 Yıkamalı yara kapama cihazı ve pansumanı; noninvasive akut, enfekte ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen kontrollü lokal negatif basınç uygulayan, yara yatağını topikal sıvılarla yıkayan, aktif hibrit sistemdir. Hastanın yaşam kalitesini yükselterek tedavi masraflarını azaltır. Yaraları piyasada kullanılan geleneksel klasik vakum yardımlı cihazlardan daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileştirir.

Topivac Medium cihazının V1, V2, V3, V4 Fonksiyonel Modelleri vardır. Her modelin kendine özgü fonksiyonları mevcuttur (Bknz: DataSheet/Teknik Özellikler).

Yara iyileştirme konusunda kendisini kanıtlamış, invaziv olmayan TEKNOMAR tarafından geliştirilmiş yara tedavi yöntemidir. Yaralı bölgeye hibrit tedavi yönteminin uygulanabilmesi için bu tedavi ünitesine ihtiyaç vardır.

TOPİVAC Medium Topical Vakumlu O2/O3 Yıkamalı Yara Tedavi Cihazı, tedaviyi optimize etmek için çok çeşitli kullan-at (disposible sarf) bileşenlerine sahiptir.

Cihaz için özel üretilmiş (Topivac TopiSET) yaralı bölgeye uygulanan pansuman seti vasıtasıyla Topikal Hibrit tedavi sağlanır.


TOPİVAC Medium Topical Vakumlu O2/O3 Yıkamalı Yara Tedavi Cihazının Hibrit Yara Tedavi Uygulama Fonksiyonel Versiyonları

VAKUM YARDIMLI TERAPİ

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi standart negatif basınçlı yara pansumanı; non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan aktif bir sistemdir. Negatif basınçlı yara kapama sisteminin, mikrokapiller dolaşımı artırarak doku iyileşmesini hızlandırdığı, ancak kapalı bir ortamda infeksiyon gelişiminin önüne geçemediği ve nekrotik materyalin uzaklaştırılmasını yeterince sağlayamadığı bilinmektedir. Bu nedenle klasik vakum yardımlı tedavi sisteminin üzerine Hibrit Yara Tedavi Sistemi geliştirilmiştir.

VAKUM YARDIMLI TERAPİ + YARA YIKAMA

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijenlendirilmiş su, ozonlandırılmış su veya bidistile su

GAZ TERAPİ

Oksijen (O2) veya Ozon (O3)

VAKUM YARDIMLI TERAPİ + GAZ TERAPİ (O2 –O3)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3)

VAKUM YARDIMLI TERAPİ + GAZ TERAPİ (O2 – O3) + YARA YIKAMA

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3 ) + Oksijenlendirilmiş su, ozonlandırılmış su veya bidistile su

ELEKTROTERAPİ

Elektrostimülasyon ile ağrı tedavisi ve yara iyileşmesini destekleme

YIKAMALI NEGATİF BASINÇLI YARA PANSUMANI

Non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan sistem olmasının yanı sıra MultiDRESS kapama seti uygulaması sayesinde yara yatağına gönderilen yıkama solüsyonunun yara kenarlarından yara yatağına doğru homojenize dağılımını sağlar ve sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun farklı bir kanaldan yaradan uzaklaşması sağlanır. Bu sayede infeksiyon riski minimuma inmiş olur.

OKSİJENLENDİRİLMİŞ BİDİSTİLE SU İLE YARA YIKAMATOPIVAC Medium

TOPIVAC Medium, MultiCASE içerisindeki sıvıyı yıkama yapmadan önce oksijenler ve oksijenlenmiş sıvıyı MultiDRESS yara kapama seti ile yara yatağına ulaştırır.

Mikrodeformasyon yapabilmesi sayesinde nekrotik materyalin daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlar. Kolajen sentezinin, hücre bölünmesinin ve hücre gelişiminin hızlandırılmasının yara üzerindeki iyileşmeye etkisi açıktır.

 

TOPIVAC, yanık hasta yaraları ve her türlü açık yaraların tedavisinde kullanılmak üzere hem vakum yapıp yara üzerinde SUB atmosferik basınç sağlamaya ve kapama setine negatif basınç oluşturmaya hemde yaranın hızlı iyileşmesi için gerekli oksijen, ozon ve nem oluşturmaya, yara yıkamaya yarayan bir cihaz ve setten oluşmaktadır.

TOPIVAC; Negatif basınç tekniğine, lokal HBO (hiperbarik oksijen) tedavisinden esinlenilerek mevcuttaki ozon, oksijen tedavilerinin, yarayı nekrotik dokulardan arındıran yıkama sisteminin ve ağrıyı azaltıp yara iyileşmesini hızlandıran elektrostimülasyon özelliğinin eklenmesi ile geliştirilmiştir.teknomar topivac

Tüm bu tedavilerin tek bir cihazla uygulanabilmesi ile dokunun normal iyileşme sürecinin önündeki engeller kaldırılır, komplikasyonlar, yatış süreci ve maliyet azaltılır. Yaradaki doku fonksiyonlarını korumak için gerekli olan steril ve nemli ortamı sağlayarak doku kuruluğunu önler, yara yerini kurutmadan fazla eksüda ve toksik maddeleri yara odağından uzaklaştırır.

TOPIVAC; yara odağına verdiği Oksijeni özel yara kapama pedleri sayesinde doğrudan hücreye difüze ettirerek hücresel boyutta iyileşme sürecini hızlandırır, anaerobik bakterilerin üremesini engeller ve yara bölgesindeki lökosit aktivasyonu güçlendirmesine yardımcı olur.

TOPIVAC; Ozon gazı sayesinde enfeksiyonu yok eder ve re-enfeksiyonu önler. Organik fonksiyonların yeniden canlanmasını ve hücresel boyutta bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

Elektrostimilasyon sayesinde cilt, cilt altı dokuların ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi esasına dayanır. Topivac yapabildiği elektrostimülasyon tedavi işlemi ile yaradaki ve kas dokusundaki iyileşme sürecini çok ciddi oranda hızlandırır ve ağrıyı azaltır.

TOPIVAC; yanık dokusunun ve yaranın hızlı ve uygun koşullarda, enfeksiyon riskinden uzak iyileşmesini sağlayan ileri teknoloji bir tedavi sistemidir.
Özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde negatif basınç altında verdiği oksijen ve ozonu dokuya zarar vermeden yaraya ulaştırarak iyileşme sürecini başlatır.amedus topivac kullanım

Tüm bu özellikleri ile TOPIVAC; yanık dokusunun ve yaranın hızlı ve uygun koşullarda, enfeksiyon riskinden uzak iyileşmesini sağlayan ileri teknoloji bir tedavi sistemidir.
Özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde negatif basınç altında verdiği oksijen ve ozonu dokuya zarar vermeden yaraya ulaştırarak iyileşme sürecini başlatır.

TOPIVAC; kullanıcı dostu olup düşük maliyetle hastaya yüksek konfor ve güvenlik sağlayan bir sistemdir.

TOPIVAC özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde; yara yıkamasını yara çevresinden vererek, doğrudan yara odağına yapar. Bu sayede sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun yaradan uzaklaşmasını sağlar. Eksude emişini farklı kanaldan yaparak enfeksiyon riskini minumuma indirir.

TOPIVAC yara yıkamasını yaranın durumuna göre hekim seçimi ile ozonlu su, oksijenli su, bidistile su ve tedavi şekline göre yine hekimin belirlediği diğer medikal sıvılarla da yapabilir. İstenildiği takdirde kapama pedleri sayesinde vakumsuz olarak sadece ozon ve oksijen tedaviside uygulayabilmektedir.

teknomar topivac ozonTOPIVAC yüksek teknolojisi sayesinde yara ve yanıkların hızlı ve uygun koşullarda yeni enfeksiyon risklerinden uzak bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Cihazın kolay kullanımlı ana ve ara menüsü sayesinde yara veya yanık çeşidine göre uygulanacak doğru tedaviyi hastaya en hızlı şekilde uygulamanızı sağlar. Cihaz hazır reçete uygulaması yapabileceğiniz kullanıcı dostu yazılımı ile; hasta ve yaraya özel en doğru tedavinin, en hızlı şekilde uygulamasını sağlar.

Ergonomik yapısı ve ayakları sayesinde taşınması kolaydır.

Servislerde ve yoğun bakımlar da kullanmaya uygun, temizlenebilir, antibakteriyel malzemeden imal edilmiştir.

Bilinen vakum yardımlı kapama pansumanlarından farklı olarak kompleks bir sistem ve tedavi şeklidir.

 

ÇALIŞMA PRENSİBİamedus topivac ozon
  • Yara yerindeki eksüda ve nekrotik materyali yara odağından uzaklaştırır,
  • Doku fonksiyonlarını korumak için gerekli steril, nemli ortamı sağlar,
  • Yara yerindeki eksüda ve nekrotik materyali yara odağından uzaklaştırır,
  • Doku fonksiyonlarını korumak için gerekli steril, nemli ortamı sağlar,
  • Yara odağına verdiği oksijen ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırır,
  • Ozon gazı sayesinde enfeksiyonu yok eder ve re-enfeksiyonu önler,
  • Cilt, cilt altı dokuları ve derin kas gruplarını yüksek frekanslı elektrikseluyarılarla aktive edilmesi esasına dayanan elektrostimülasyon özelliği sayesinde yaradaki ve kas dokusundaki iyileşme sürecini hızlandırır ve ağrıyı azaltır.

TOPIVAC; bilinen vakum yardımlı kapama pansumanlarından farklı olarak,kompleks bir sistem ve tedavi şeklidir. Lokal HBO tedavisinden esinlenilmiş; mevcuttaki ozon, oksijen tedavi şekilleri ile elektro-terapi özellikleri birleştirilerek yönetilen bir cihaz ve yardımcı kapama setlerinden oluşmaktadır.

 

Bilgilendirme Formu


Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

İş Başvurusu

Online Başvuru, CV Kayıt