UVİON
Atmosferik Plazmalı Patojen İyonizatörü, Hava Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon CihazıUVİON Patojen İyonizatör

Bulunduğu Ortam Havasını Steril ve Dezenfekte Eder.

Etilen Ajanlarını Yok Etmede
1 NUMARA

Yeni Teknoloji:
Atmosferik Plazma Teknolojisi

Profesyonel Hava Sterilizasyon Cihazı

EN ÖNEMLİ KORUNMA:
İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ ORTAMDA SOLUDUĞUNUZ HAVANIN DA MİKROPLARDAN ARINDIRILMASIDIR.

xreton-p uvion
XRETON-P UVION bir PATOJEN İYONİZATÖRÜ Cihazıdır.

Cihaz; negatif iyon, atmosferik plazma ve ozon (O3) üreterek ortamda bulunan patojenleri, virüsleri, bakterileri yok eder.

Havada bulunan virüs, mantar, küf ve sporları imha eder, aynı zamanda havayı partiküllerden, polen ve etilen ajanlarından temizleyerek steril bir atmosfer sağlar.

Ortam Kokularını, Ameliyat ve Ameliyathane Kokularını Yok Eder.


Kullanım Alanları:

Hastaneler, hastane koridorları, revir ve klinikler, izolasyon odaları, karantina odası..

Okullar, sınıflar, banka şubeleri, ofisler, konferans salonları, V.I.P. Yönetici Odaları, lobiler, restoranlar, yemekhane ve kafeler, ev ve yaşam alanları, yurtlar-koğuşlar, yiyecek depoları vb. kısacası, hayatımızın geçtiği her yer..

Uvion Pathojen İyanizatörü Hava Sterilizasyon Cihazı Modelleri ve Etkinlik Alanları

1. Uvion Pathogen İyonizatörü Home/Ev Tipi

Ev ve ev yaşam alanlarının hava sterilizasyonunda çok yüksek etkinliği vardır. Biyo dekontaminasyon oranı %96'nın üzerindedir. Alerjen hasta, KOAH, ümmin sistemi düşük yada kemoterapi alan ve bulaş tehdidi altında olan hasta, karantina odası vb. kişilerin yaşam alanlarında özellikle kullanılması tavsiye edilir.

Uvion Pathogen İyonizatörü
Profesyonel Tıbbi Cihaz Tipi

Ev ortamında gribal ve viral enfeksiyonların havadan yayılımını engeller. Özellikle kişilerin olduğu alanda çalıştırılır. Yan etkisi yoktur. UV lambalı cihazlarda olduğu gibi, kişinin olduğu anda cihazı kapatmaya gerek yoktur. Ortama kimyasal aeresol vermez. Görünümde Home Tipi cihaz şasesi, Uvion Pathogen İyonizatörü Profesyonel Tıbbi Cihaz Tipi ile aynıdır.


2. Uvion Pathogen İyonizatörü Profesyonel Tıbbi Cihaz Tipi

Bulaş riskinin çok çok yüksek olduğu hastane, klinik, poliklinik, muayenehane, eczane, yoğun bakım, izolasyon odaları gibi alanlarda 40 m2'ye kadar alanlarda yüksek etkinlikte hava sterilizasyonu yapar. Biyo dekontaminasyon oranı %98'in üzerindedir.

Bulaş riskinin yüksek olduğu kalabalık alanlar, sınıflar, ofisler, koğuşlar, lobiler, restoranlar, yemekhane ve kafeler, imalathaneler, AVM mağazaları, spor merkezleri vb. gibi ortak yaşam alanlarında 60 m2'ye kadar alanlarda hava sterilizasyonu sağlar. Kalıcı iyonlar vasıtasıyla dezenfektan etkisi de mevcuttur.

Ses debisi: 44-55 dB, Takribi Ağırlık: 11,5 kg, Tutturma aparatları: Plastik dübel destekli 2 vida, Güç Kaynağı: Cihaz şehir şebekesiyle çalışmaktadır. Çalışma gerilimi: 220V, 50-60 Hz.

Cihaz tek başına sistem olarak çalışabilen komple bir atmosferik plazma sterilizasyon ve negatif iyon jeneratörü içermektedir. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi de havaya yayılan patojenleri ve zararlı gazları içerisine çekerek sahip olduğu reaktöründe foto katalitik reaksiyon oluşturarak ortamı hijyenik hale getirmektir.

Ayrıca ortamda bulunan partiküllere negatif iyon yükleyerek metal elektrostatik fitrelerde tutulmasını sağlar. Cihaz içerisindeki mor ötesi (UV) ışık ve biyo-aktif hidroksil radikalleri karışımı ile bakterileri, virüsleri, mantarları, küfleri ve sporları, etiolojik ajanları imha ederek ortamı hijyen hale getirir. Özellikle ortamda bulunan çürütücü etkiye sahip Etilen gazlarının (C2H4) yok edilmesini sağlar. Cihazda bulunan UV 254 nm ışın etkisi mikroorganizma öldürücü etkiye sahiptir. Ayrıca 2. kullanılan ışın kaynağı 400-700 nm etkinliğe sahip olup istenmeyen radikallerin iyonize olmasında ve katalitik etkinin artmasında yardımcı olur.

Teknik Özellikler

Cihaz, etkin ve kendine özgü dizaynı sayesinde çok az yer kaplar; duvara veya tavana montajını mümkün kılarak büyük  bir alana veya özel şartlara ihtiyaç duymadan çalışır. Modellere göre 100 - 300 m3/h hava değişim hızı sayesinde 25-60 m2'lik alanlarda hava sterilizasyonu sağlar.

uvion sarı alan kullanımı
Uvion Sarı Alan Kullanımı

Uvion cihazının şasesi özellikle 304 paslanmaz çelikten üretilmiş olup negatif iyonlardan dolayı okside olmaz. Cihaz içinde Titanyum dioksit, AgI, CuS kaplı borosilikat cam tüpten mamul iyon jeneratörü bulunmaktadır. Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazlı gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH'lara (hidroksil eklerini) parçalayarak gazların ayrışmasını, mikro organizmaların yok edilmesini ve (-) eksi iyonlar vasıtası ile partiküllerin yok edilmesini sağlar. Fotokatalitik reaksiyon oluşturarak hava yoluyla yayılan patojenleri ve gazları etkisiz hale getirir.

patojen iyonizatörü
Uvion Kullanım Örnekleri
XRETON-P UVION ile Hava Sterilizasyonu ve Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Xreton-P Uvion oluşturduğu negatif iyonlar fazladan elektron kazanmış olan iyonlardır. Normal atom ya da moleküller fazladan elektron kazandıklarında negatif iyon haline geçerler. Cihazın meydana getirdiği negatif iyonlar oksijen atomundan yapılmışlardır. Doğada aynı işlem sürekli olarak gerçekleşmektedir. Doğada bulunan iyonlar güneş ışığı, radyasyon ve hava hareketlerinden dolayı meydana gelmektedirler.

Fazladan elektrona sahip olan negatif iyon moleküllerinin çevreye pozitif bir etkisi vardır. Ortamdaki kokuyu nötralize ederek temiz havaya katkıda bulunurlar. Araştırma çalışmaları negatif iyonların biyolojik etkinliğini ispatlamıştır. Negatif ve pozitif iyon sayısı toplamı ortamda sabit bir değere sahiptir. Ne kadar çok negatif iyon varsa ortamda o kadar az kirlenme veya havada dolaşan daha az parçacık olacaktır. Negatif iyonlar fazla elektronu olan kokusuz oksijen atomlarıdır. Ozon ise 3 adet oksijeni bulunan moleküldür. Ozon konsantrasyonu fazla ise kokusu algılanabilir. Negatif iyon oluşturmak için yüksek voltaj ve UVC ışığı gereklidir. Oksijen atomları bu şartlar altında elektron kazanarak negatif iyon haline geçerler.

Uvion Home Sağlıklı Nefes

Negatif iyonlar havadaki partikül sayısını (toz ve polen) düşürür. Fakat kokuları gidermede ozon kadar etkili değildir. Güvenli seviyedeki ozonlar havada yüzen parçacık sayısını düşürmez ama kokuları elimine ederler. Ozon gazı kısa ömürlü, kararsız ve çok aktif bir gaz olup koku veya diğer gazlar ile münasebetinde zararsız karbon dioksit ve su buharına dönüşür.

Ozon gazının oluşumu; oksijen atomları yüksek voltajlı elektrik veya yüksek enerjili UVC'ye maruz kaldığında atomlarına ayrılır. Ayrılan oksijen atomu yakınında bulunan bir oksijen O2 atomu ile birleşerek O3 oluşturur.

Uvion cihazı yüksek voltaj, Titanyum dioksit, AgI, CuS kaplı Boroslikat cam tüpler ve UVC altında negatif oksijen ve ozon gazı üreterek ortamdaki koku ve kirlenmeyi gidererek mikrop, virüs, mantar, küf ve sporları yok eder.

Cihaz kompakt halde olup enerji kablosu dışında bir aksesuarı bulunmamaktadır. Ancak cihaza istenildiği takdirde tak-çıkar özellikli ve temizlenebilir yan filtreler takılabilir. Cihaz uzaktan kumandaya sahiptir.

Uvion cihazı tam etkinlik için yerden en az 2,20 m. yüksekliğe takılmalıdır.


Bilgilendirme Formu
Sayfa Üstü

Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.
Online Satın Al


İş Başvurusu
Online Başvuru, CV Kayıt